Zawsze zgodnie z najnowszymi trendami w medycynie.

Innowacyjne połączenia klejone do zastosowań medycznych

Postęp medycyny sprawia, że obecnie mamy możliwości, o jakich do niedawna nie mogliśmy nawet marzyć. Jest to rozwój, w którym mają swój udział także zaawansowane połączenia klejone. W szczególności w przypadku zastosowań na skórze konieczne są niezawodne i niewywołujące podrażnień połączenia klejone. Dlatego tak ważna jest współpraca ze zorientowany na rozwój partnerem i dostawcą takich rozwiązań. Z tego powodu firma Lohmann przygotowuje indywidualne systemy połączeń klejonych, które zapewniają komfort pacjentom oraz przyspieszają rozwój rozwiązań technicznych. Dzięki temu można w znacznym stopniu ulepszyć metody leczenia w dziedzinie diagnostyki medycznej, chirurgii ogólnej oraz stomii.

„Bonding Engineers” z firmy Lohmann zapewniają liczne możliwości zastosowań medycznych oraz współpracują z uznanymi na całym świecie specjalistami w celu przygotowania dostosowanych do indywidualnych potrzeb produktów. Ponadto firma Lohmann korzysta z szerokiej wiedzy z różnych branż.

Jest to wiedza, która przydaje się także w zastosowaniach medycznych. Na przykład w dziedzinie bezpieczeństwa procesowego, nowoczesnych procesów produkcji oraz obsługi klienta.

Content_Medical_EKG_Elektrode

Diagnostyka medyczna zyskuje na znaczeniu, ponieważ umożliwia szczegółową ocenę wyników badania pacjenta. Dostępnych jest przy tym wiele metod rozpoznawania chorób oraz wydawania orzeczeń lekarskich.


Firma Lohmann oferuje odpowiednie połączenia klejowe do każdego zastosowania — bioczujników umożliwiających określenie produktów przemiany materii (np. do pomiaru cukru we krwi, poziomu mocznika lubcholesterolu), elektrod EKG lub systemów monitorowania i diagnostyki. Zaawansowane połączenia klejone zapewniają liczne możliwości rozwijania niezawodnych i innowacyjnych systemów diagnostycznych.


Firma Lohmann oferuje połączenia nieaktywne biologicznie oraz biozgodne kleje akrylowe, dostosowane i wytłaczane zgodnie z życzeniem klienta.


Content_Medical_Glucosemonitoring

W przypadku systemów kontrolowania poziomu glukozy decydującą rolę odgrywa współdziałanie kilku czynników. Dlatego firma Lohmann oferuje w tym zakresie pełny system połączeń klejonych do zamocowania czujnika, cewnika na skórze oraz innych systemów noszonych przez pacjenta.


Bioczujniki, najczęściej czujniki optyczno-spektroskopowe, są nieodzownym narzędziem o wysokiej czułości do wykrywania biomolekuł, takich jak białko czy DNA, oraz biocząsteczek. Firma Lohmann oferuje w tym zakresie precyzyjne kształtki, które nie reagują z otaczającymi je substancjami, umożliwiając w ten sposób dokładna analizę.


Klienci z całego świata wybierają nasze rozwiązania, ponieważ wiedzą, że mogą je stosować przez długi czas, bez bólu i podrażnień skóry.

Content_Medical_LateralFlow

Firma Lohmann stale zwiększa swoje kompetencje w dziedzinie obróbki różnych materiałów, takich jak folia oraz kleje do zastosowania w diagnostycznych paskach testowych. Są to systemy pasków testowych do badań szeregu substancji, takich jak mocz, ślina, krew czy poziom cukru we krwi.


Taśmy klejące (jednostronne, dwustronne, przezroczyste) składają się z klei, które są dostosowane specjalnie do wymagań diagnostyki in vitro (IVD). Są nieaktywne biologicznie i nie reagują z otaczającymi substratami, takimi jak nitroceluloza.

Content_Medical_Biosensor

Na przykład w celu wspierania rozwoju i produkcji bioczujników firma Lohmann oferuje swoje długoletnie doświadczenie i rozwiązania klejowe oraz precyzyjne kształtki. W ten sposób można zapewnić dokładność co do mikrometra i zastosowanie zgodnie z życzeniem klienta w wielu typach urządzeń. Ponadto klienci mogą wybierać spośród różnorodnych typów nośników i podłoży.


W ten sposób producenci systemów diagnostycznych mają do dyspozycji szerokie możliwości zastosowań.

Content_Medical_DrapeTape

Na sali operacyjnej aseptyczne otoczenie ma podstawowe znaczenie. Także serwety medyczne muszą spełniać te wymagania oraz umożliwić pewne zamocowanie. Tutaj doskonale sprawdzają się taśmy klejące firmy Lohmann, ponieważ są łatwe w aplikacji i spełniają standardy medyczne. W trakcie operacji taśma klejąca pomaga zachować sterylne pole operacyjne, co zmniejsza ryzyko infekcji pooperacyjnych. Ponadto przyczynia się do ochrony urządzeń medycznych przed wypływającymi płynami.


Firma Lohmann już od wielu lat produkuje skuteczne rozwiązania klejowe do jednorazowych serwet medycznych oraz serwet wielokrotnego użytku. Do obu rodzajów serwet można wybrać dwustronne lub jednostronne taśmy klejące, które nadają się do przyklejenia na skórze i które można poddać sterylizacji.


W zależności od zastosowania możemy dostosować właściwości klejące naszych produktów do życzeń klienta. Ponadto produkujemy dopasowane kształtki i specjalne taśmy z nakładką „fingerlift-K”, które zapobiegają m.in. przyklejeniu się podłoża do rękawiczki podczas odklejania.
„Bonding Engineers” z firmy Lohmann oferują wiele możliwości bezpiecznych połączeń w zakresie stomii.
Są one dostosowane do życzeń klienta:

Content_Medical_Stoma

System jednoczęściowy:

Płytka jest przyklejana łącznie z workiem do stomii do skóry.
Content_Medical_Stoma

System dwuczęściowy:

Płytka ochronna i worek do stomii są przyklejane osobno.
Content_Medical_Stoma_Hautplatte

Płytka ochronna:

Firma Lohmann oferuje dostosowane do życzeń klienta kształty i powłoki płytek ochronnych.
W przypadku wszystkich systemów — jednoczęściowych, w których płytka jest przyklejana razem z workiem do skóry, dwuczęściowych, w których płytka ochronna i worek do stomii są przyklejane osobno — produkty Lohmann poprawiają jakość życia pacjentów.

>

Content_MED_Gereat med..png

Urządzenia i instrumenty medyczne są obecnie wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Połączenia klejone pomiędzy zastosowanymi w nich komponentami cechują się również wysokim poziomem zaawansowania technologicznego. Są to taśmy klejące spełniające specjalne wymagania.


W zależności od zastosowania firma Lohmann projektuje odpowiednie rozwiązanie, które można zintegrować w danym procesie.
>

Content_Medical_Stanzen

Nasze idealnie dopasowane kształtki są produkowane w różnorodnych formach i wersjach i umożliwiają łączenie prawie każdego materiału.


Oczywiście mają one wysokiej jakości właściwości optyczne i mieszczą się w niskich zakresach tolerancji o wartościach mierzonych w μm.

Czy chcą Państwo dowiedzieć się więcej?

Prosimy o kontakt z nami. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
Medical Image Brochure.pdf
Medical Image Brochure.pdf

Więcej informacji mogą Państwo znaleźć w zakładce materiały do pobrania.

Tutaj znajdą Państwo wykaz naszych certyfikatów.

28.06.2017