Nowe rozwiązania do montażu podłóg - nowoczesne trendy wykorzystujące taśmy dwustronnie klejące

Przez ostatnie 20 lat firma Lohmann zaprojektowała szereg rozwiązań dwustronnie klejących dedykowanych branży budowlano-konstrukcyjnej. Jednym z najnowszych osiągnięć jest stworzenie portfolio taśm dedykowanych mocowaniu podłóg. Szeroki wybór produktów daje możliwość łatwego doboru właściwego rozwiązania, w pełni dopasowanego do potrzeb Klientów.

Nowoczesne trendy wzornicze i łatwa obróbka materiałów, to wyzwania przed którymi stoi branża budowlana. Do montażu podłóg, Lohmann stworzył rozwiązania klejące o niskim poziomie emisji, możliwości szybkiego i łatwego łączenia oraz usuwania bez pozostawiania śladów taśmy. Niezwykle istotna jest również możliwość repozycjonowania powierzchni wykładzin podczas montażu, a zarazem zapewnienie permanentnego łączenia z panelami i płytkami winylowymi (LVT).

Łatwość aplikacji i wysoka adhezja początkowa to kolejna zaleta ich stosowania. W przeciwieństwie do klejów ciekłych, taśmy nie pozostawiają trudnych do usunięcia resztek kleju. Nie potrzebują także czasu na schnięcie i odparowanie. Rozwiązania dwustronnie klejące Lohmann pozwalają na szybką wymianę pokryć wierzchnich i mogą być aplikowane na istniejących już wykładzinach podłogowych.

Produkty do montażu podłóg

W odpowiedzi na wymagania rynku, The Bonding Engineers firmy Lohmann opracowali serię produktów dedykowanych mocowaniu podłóg. Wybór pośród różnych systemów klejowych, pozwala na dobór idealnego rozwiązania w pełni dopasowanego do Państwa potrzeb.

Podążając za trendem w przemyśle budowlanym, świadomie skupiono się na wysokowydajnych taśmach klejących do montażu paneli i wykładzin winylowych.

Do tej aplikacji rekomendowane są dwa rodzaje produktów, w zależności od Państwa oczekiwań.

Oferujemy DuploCOLL® 44004 - dwustronnie klejąca akrylowa taśma o foliowym nośniku PET i zróżnicowanych siłach klejenia przeznaczona do trwałego łączenia wykładzin PCW. Drugim rozwiązaniem jest jednostronnie klejąca taśma - DuploCOLL® 44007, która dzięki piankowemu nośnikowi spełnia wysokie wymagania dotyczące tłumienia kroków i dźwięków.

Dzięki połączeniu kleju akrylowego i pianki, taśma staje się doskonałym jednostronnie klejącym podkładem dźwiękochłonnym do układania pływających paneli winylowych (LVT) bez systemu zatrzaskowego. Rozwiązanie posiada niską przyczepność początkową, co umożliwia łatwe repozycjonowanie układanego pokrycia wierzchniego. Po 24h taśma osiąga swoją ostateczną siłę łączenia. Proces mocowania paneli LVT dzięki rozwiązaniu Lohmann staje się prosty i niezawodny.

Proces suchego montażu pozwala na bardzo szybki proces aplikacji, a także daje możliwość praktycznie natychmiastowego chodzenia po układanej podłodze. Warstwa klejowa nie zawiera rozpuszczalników, jest także odporna na plastyfikatory, dlatego taśma może być wykorzystywana nawet w pomieszczeniach o niskiej wysokości konstrukcyjnej. Taśmy klejące coraz częściej znajdują również zastosowanie w montażu powierzchni sportowych i wystawowych.

Produkty firmy Lohmann DuploCOLL® 44001 i DuploCOLL® 22490 służą do tymczasowego mocowania wykładzin podłogowych i usuwania ich z podłoża bez pozostawiania śladów.

DuploCOLL® 22490 idealnie sprawdzi się przy szybkim montażu podłóg w halach wystawienniczych. Dwustronnie klejąca taśma pozwala oszczędzić czas pracy podczas montażu wykładzin i płytek dywanowych oraz ograniczyć koszty czyszczenia powierzchni po zmianie ekspozycji. Rozwiązanie zapewnia bardzo dobrą siłę łączenia do wszystkich pokryć wierzchnich, przy jednoczesnym łatwym usuwaniu z powierzchni bez pozostawiania śladów, nawet po kilku tygodniach. Dzięki kolorowemu nośnikowi taśma jest widoczna nawet w zaciemnionych warunkach oświetleniowych hal wystawienniczych, co umożliwia montażystom łatwe i szybkie jej usunięcie.

 BC_Messe_Flooring_DC44001_PNG_1600 (RGB).png 

Aplikacja: 

 • Dopasowanie do montażu wszystkich typów wykładzin podłogowych podczas targów i wystaw
 • Mocowanie plakatów, tablic, lekkich paneli i banerów na ściankach wystawienniczych

Korzyści:

 • Usuwanie bez pozostawiania śladów
 • Doskonały dla tymczasowych aplikacji na targach i wydarzeniach
 • Odpowiedni dla większości rodzajów powierzchni dywanowych i PCW
 • Dopasowany do nierównych powierzchni
 • Kolorowy nośnik jest bardzo widoczny nawet w warunkach słabego oświetlenia
 • Szybki i bardzo prosty proces aplikacji

 

DuploCOLL® 44001 dedykowany jest do szybkiego i tymczasowego klejenia podłóg w obiektach sportowych. Taśma daje możliwość repozycji w procesie montażu, gwarantuje mocną przyczepność końcową, a jednocześnie pozwala na jej usuwanie z podłogi i wykładziny bez pozostałości. Połączenie wszystkich cech w jednej taśmie pozwala na oszczędność czasu i kosztów. Taśma zbudowana jest z odpornego na plastyfikatory systemu klejącego połączonego z przezroczystym nośnikiem foliowym, co znacznie ułatwia jej usuwanie z podłoża.

 BC_Sport_Flooring_DC44001_PNG_1600 (RGB).jpg 

Aplikacja:

 • Tymczasowe mocowanie podłóg we wnętrzach hal sportowych

Korzyści:

 • Nie pozostawia śladów, idealny dla usuwalnych połączeń
 • Możliwość repozycji dzięki niskiej sile łączenia początkowego
 • Bardzo dobra adhezja końcowa
 • Stabilny nośnik dla łatwego usuwania taśmy
 • Wysoka odporność na popularne środki czyszczące

 

Taśma posiada system klejący, specjalnie opracowany do kompleksowego łączenia miękkiego PCW. Odporny na plastyfikatory system akrylowy nie wysycha, nie kruszy się i nie zawiera rozpuszczalników. Dzięki doskonałej sile łączenia końcowego DuploCOLL® 44009 nadaje się do bezpośredniej aplikacji na ścianach, a także do mocowania wykładzin i miękkich profili ściennych z PCW.

 T4621_06_Flooring_Skirtings_PNG_1600 (RGB).jpg 

Aplikacja:

 • Doskonałe dopasowanie do listew przypodłogowych z PCW
 • Możliwość bezpośredniej aplikacji na ścianie
 • Nadaje się do mocowania dywanów

Korzyści:

 • System akrylowy odporny na wpływ plastyfikatorów
 • Szybka aplikacja
 • Nie kruszeje
 • Pozbawiony rozpuszczalników i niskoemisyjny
 • Wysoka adhezja końcowa

 

Pośród produktów do montażu podłóg możecie Państwo znaleźć także DuploCOLL® 44011, który doskonale tłumi odgłosy kroków i redukuje powstające hałasy. Dodatkowo istnieje możliwość modyfikacji istniejących produktów, tak aby w pełni odpowiadały Państwa wymaganiom.

Chcecie Państwo dowiedzieć się więcej?

Zachęcamy do kontaktu!

  Brief_250x150_white.png  

Wiadomości o technologii klejenia dla Twojej branży:

Zarejestruj się już teraz!

W celu uzyskania dalszych informacji lub zapytań prosimy o przesłanie wiadomości e-mail. Czekamy na wiadomość od Ciebie!
Kliknij tutaj.